Wystawa prac przyszłych architektów - nasTroje
Wystawa prac podopiecznych Fundacji - Natalii Kwolek, Błażeja Kmonka, Anny Habrat - „nasTroje”

W Saloniku Artystycznym Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie prezentowane są prace młodych artystów, studentów architektury na Politechnice Krakowskiej, wolontariuszy „Fundacji dla Sztuki” - Anny Habrat, Natalii Kwolek i Błażeja Kmonka. Otwarcie wystawy odbyło się 8 września 2021 r.
Anna Habrat - urodzona 11 lutego 1999 r. w Krośnie. W 2018 r. ukończyła II Liceum Ogólnokształcące im. Konstytucji 3 Maja w Krośnie (w klasie o profilu matematyczno- geograficznym). Swoje zdolności artystyczne rozwijała w szkole rysunku GRAPHIS Studio w Rzeszowie, gdzie przez dwa lata przygotowywała się do egzaminów wstępnych z rysunku (na kierunek architektura). Obecnie studentka 3 roku na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki. Jest absolwentką Prywatnej Szkoły Muzycznej I stopnia „Pro Musica” w Krośnie w klasie skrzypiec. Oprócz muzyki lubi spędzać aktywnie czas grając w tenisa czy chodząc po górach, a ostatnimi czasy zwiedzać malownicze zakątki Krakowa.
Natalia Kwolek - urodzona 15 maja 1999 r. w Krośnie. W 2018 r. ukończyła I LO im. Mikołaja Kopernika w Krośnie (w klasie o profilu politechnicznym). Przez dwa lata przygotowywała się do egzaminów wstępnych na Politechnikę Krakowską na wydział architektury w szkole rysunku GRAPHIS Studio w Rzeszowie. Obecnie studentka Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie, gdzie ukończyła 3 rok. Wolny czas lubi spędzać na spacerach w świetle zachodzącego słońca lub jeżdżąc konno, a wielką radość sprawia jej tworzenie ilustracji akwarelami.
Błażej Kmonk - urodzony 4 lipca 1999 r. w Krośnie. W 2018 r. ukończył I LO im. Mikołaja Kopernika w Krośnie (w klasie o profilu politechnicznym). Przez sześć lat uczęszczał na zajęcia do Pracowni Grafiki Tradycyjnej, wcześniej również do Otwartej Pracowni działającej w RCKP w Krośnie, gdzie od najmłodszych lat poznawał nowe techniki malarskie i graficzne. Dwa lata przed rozpoczęciem studiów uczył się w szkole rysunku GRAPHIS Studio w Rzeszowie. Obecnie student 3 roku na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki. Wolne, ciepłe poranki stara się wykorzystywać na rowerowe wypady, a wolne, zimne wieczory na rysunek przy dobrej muzyce.
Współorganizatorem wystawy jest krośnieńska Fundacja dla sztuki, która od 2011 r. działa na rzecz dzieci i młodzieży uzdolnionych plastycznie. Organizuje akcje i konkursy plastyczne dla dzieci. Promuje też młodych twórców i przygotowuje wystawy ich prac.
W wernisażu uczestniczyła Agnieszka Bielaska, założycielka „Fundacji dla Sztuki”, która pogratulowała artystom talentu plastycznego, życzyła dalszego rozwoju artystycznego i wielu sukcesów.
Na wystawie Anna Habrat, Natalia Kwolek i Błażej Kmonk pokazują blisko czterdzieści prac. Prezentują malarstwo, rysunek i grafikę.